top of page
IMG_5124.HEIC

Ronda

Czas:

cały dzień

Opcje dojazdu z Sewilli:

samochód, autobus (bardzo długi dojazd)

Wstep do zabytków:

w zależności od wybranego programu

Żadne miasto w Andaluzji nie może równać się z Rondą pod względem położenia: w centrum rozległej doliny otoczonej górskimi łańcuchami Grazalemy i Sierra de las Nieves wznosi się 100-metrowy skalny stół. To właśnie na nim, jak orle gniazdo, znajduje się zawieszona nad przepaścią Ronda. Widoki, jakie zapewnia to położenie zapierają dech w piersiach, a najsłynniejszy to widok na samo miasto, którego dwie części łączy XVIII-wieczny most Puente Nuevo.

Ronda była ważnym punktem komunikacji i usług na skrzyżowaniu niebezpiecznych szlaków przez góry Andaluzji. Stała się miejscem spotkań bandytów, kontrabandzistów i śmiałków walczących z bykami na ludowych festynach. Ten podszyty kryminalnym dreszczykiem czar oraz dramatyczny pejzaż fascynował romantyków i sprawił, że Ronda stała się obowiązkową wizytą w Hiszpanii. 

Stare miasto o rzymskich korzeniach nasyci apetyt na zabytki, niektóre bardzo ekscentryczne. Mieszanka arabsko-chrześcijańska, nieprawdopodobne plenery, najstarsza w Hiszpanii arena walk byków, znakomite lokalne wina: Ronda to pod każdym względem niezapomniane miejsce. 

bottom of page