top of page
A7404424-69B7-4F2D-85EE-2D28F74E3DC3.JPG

Jerez de la Frontera

Czas:

cały dzień, rekomendowany nocleg

Opcje dojazdu z Sewilli:

pociąg (stacje Sevilla Santa Justa i Sevilla San Bernardo), samochód, autobus

Wstep do zabytków:

degustacja wina z Jerez w bodedze oraz wstęp do Alkazaru.

Jerez de la Frontera to najbardziej niedocenione miasto Zachodniej Andaluzji. Zupełnie niesprawiedliwie! Niegdyś kipiący życiem ośrodek handlowy, a nawet port (jeszcze w XVI wieku Jerez miał dostęp do morza), a dziś najlepsze miejsce w Andaluzji, żeby zetknąć się z żywą kulturą flamenco i żeby poczuć rytm andaluzyjskiego dnia z celebrowanymi na ulicach spotkaniami z przyjaciółmi.

Renoma Jerez opiera się na uznanych na całym świecie wytrawnych wzmacnianych winach wytwarzanych w oryginalnym systemie solery i criadery oraz na wybitnej sztuce ujeżdżania koni. Miasto rzadko jest wspominane ze względu na swoje zabytki - tym większe będzie Państwa zaskoczenie, gdy odkryjecie wyjątkowej urody muzułmański Alkazar z zachowanym pałacowym meczetem oraz łaźniami oraz przepiękne kościoły w stylu gotyku czasów Królów Katolickich.

Gdybym sama miała organizować sobie wycieczkę do Jerez de la Frontera, koniecznie zaplanowałabym jedną noc w mieście: atmosfera wieczornego Jerez jest absolutnie warta przeżycia.

bottom of page